DOLAR 28,9970 0%
EURO 31,2218 0%
ALTIN 1.861,81-0,25
BITCOIN 1221661-3,84%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışlarında ödüller sahiplerini buldu

Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışlarında ödüller sahiplerini buldu

ABONE OL
25 Haziran 2023 23:45
Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışlarında ödüller sahiplerini buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Sporun Başkenti Kocaeli’ sloganından yola çıkarak tüm spor branşlarına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 24-25 Haziran tarihlerinde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu bağlamda Seka Park’ta gerçekleştirilen 3. Uluslararası Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışları heyecanlı ve bir o kadar da çekişmeli anlara sahne oldu.

 

545 SPORCU KÜREK ÇEKTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Kürek Federasyonu iş birliğiyle 3. Uluslararası Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışları Seka Park’ta yapıldı. 24 kulüpten 545 sporcunun kürek çektiği yarışma Master kategorisinde 4 bin metrelik, 19 yaş altı ve büyükler kategorisinde ise 6 bin metrelik parkurda gerçekleştirildi. Yarışan kürekçiler, tek çifte (1X), iki çifte (2X) ve dört çifte dümencili (4X+) tekne sınıflarında kupa için kıyasıya mücadele etti. Kategorilerine göre dereceye giren takımlar şöyle oluştu;

 

U 19 Kadınlar

1.    Sinop Gençlik ve Spor

2.    Fenerbahçe

3.    Haliç Yelken ve Kürek

 

U 19 Erkekler

1.    Sinop Gençlik ve Spor

2.    Haliç Yelken ve Kürek

3.    Altınboynuz

 

Kadınlar

1.    Altınboynuz

2.    Sinop Gençlik ve Spor

3.    İstanbul Kürek

 

Erkekler

1.    İstanbul Kürek

2.    Kocaeli Sümerspor Kürek

3.    Altınboynuz

 

Masterlar

1.    Kocaeli Sümerspor Kürek

2.    İdealtepe Amatör Balıkçılar

3.    İzmir Kürek

 

Erkekler 1X

1.    İstanbul Kürek – Cemal Yiğit Uzunlar

2.    Haliç Yelken ve Kürek – Cevat Güney Erdem

3.    Sakarya Kano ve Kürek – Yunus Emre Çegen

 

Erkekler 2X

1.    İstanbul Kürek – Süleyman Berk Hakyol & Semi Yağızal

2.    Kocaeli Sümerspor Kürek – Efe Subaşı & Buğra Hayta

3.    İstanbul Kürek – Yiğit Demircan & Faruk Taha Emil

 

Erkekler 4X

1.    İstanbul Kürek

Süleyman Berk Hakyol – Yiğit Demircan – Semi Yağız Al – Cemal Yiğit Uzunlar – Esmanur Elveren (D)

2.    Altınboynuz

Arda Çare – Ahmet Ofluoğlu – Erenay Sağlam – Başar Kaan Bahar –

Ali Alaçayır (D)

3.    Kocaeli Sümerspor Kürek

Efe Subaşı – Buğra Hayta – Aybars Demirbaş – Muhammet Yusuf Maytalman – Arif Emirhan Guda (D)

 

Kadınlar 1X

1.    Haliç Yelken ve Kürek – Senay Yılmaz

2.    Altınboynuz – İrem Cansu

3.    Sinop Gençlik ve Spor – Sıla Kanat

 

Kadınlar 2X

1.    İstanbul Kürek – Ayşe Kaplan & Mina Önkol

2.    Altınboynuz – Ece Naz İlkin & Reyhan Ketenci

3.    Dalyan Su Sporları – Hatice Güven & Beyza Ejderoğlu

 

Kadınlar 4X

1.    Sinop Gençlik ve Spor

Melike Ezgi Gündoğdu – Ceyda Çiğdem Yıldız – Sıla Kanat – Elif Berna Taban – Bedirhan Efe Ataklı (D)

2.    İzmir Kürek

Kiraz Sema Turhan (D) – Sena Gülbaktı – Fatma Tokat – Şükran Pınar Aydoğdu – Bürge Dikmenli

3.    İs

Firdevs Selin Baltacıoğlu – Reyhan Ketenci – Ece Naz İlkin – İrem Cansu –

Dilber Varol Ercan (D)

 

Master Erkekler 2X

1.    İdealtepe Amatör Balıkçılar – Selahattin Gürsoy & Doğşah Bölük

2.    Sakarya Alesta – Cengizhan Sungurlu & Sinan Akalın

3.    İdealtepe Amatör Balıkçılar – Mehmet Atasever  & Onur Kayan

 

Master Erkekler 4X

1.    Galata Kürek

Hilmi Fatih Örer – Cemal Şenyuva – Dünya Örer – Fatih Duman – Öznur Uslu (D)

2.    Kocaeli Sümerspor Kürek

Özgür Gökkaya – Serkan Eren – İbrahim Karayılan – Abdülkadir Keskin –

Arif Emirhan Guda (D)

3.    Sakarya Alesta

Cengizhan Sungurlu – Ahmet Çınar – Atay Gündüz – Selçuk Kibar –

Sinan Akalın (D)

Master Kadınlar 1X

1.    Kocaeli Sümerspor Kürek – Merve Bayram

2.    İzmir Kürek – Kiraz Sema Turhan

3.    Bursa Kürek – Eda Turhan

 

MİX 2X

1.    Kocaeli Sümerspor Kürek – Ayşe Bardar & Aybars Demirbaş

2.    İstanbul Kürek – Mina Önkol & Faruk Taha Emil

3.    Haliç Yelken ve Kürek – Senay Yılmaz & Meriç Ağkuş

 

MİX 4X

1.    Galata Kürek

Hilmi Fatih Örer – Cemal Şenyuva – Hamide Seda Kizek – Ebru Erol –

Öznur Uslu (D)

2.    Kocaeli Sümerspor Kürek

Sinem Ezgi Şarlı – Merve Bayram – Serkan Eren – Özgür Gökkaya – Arif Emirhan Guda (D)

3.    Kocaeli Sümerspor Kürek

Simge Şarlı – Hazal Özbek – Zafer Ünlü – Bulut Aydın – Dilara Yeğin (D)

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.